کنفرانس خبری کنگره بین المللی تمرین ذهن و علوم عصب رفتاری
مطلب ویژه

19 آبان 1396
نویسنده :  

امروز دوشنبه ۲۴  مهرماه نشست مطبوعاتي کنگره ی ببین اللملی مدیریت ذهن توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  برگزار شد.
طی این نشست که با حضور جناب اقای دکتر فتحی ( فوق تخصص و دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی و ،دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران)
و دکتر سهرابی(ریس دانشکده ی علوم ورزشی دانشگاه فردوسی) همراه بود
خبرنگاران و اصحاب رسانه جنبه های مختلف مدیریت ذهن و محور های کنگره بین اللملی مدیریت ذهن را جویا شدند.
دکتر فتحی در خصوص اینکه ایا مدیریت ذهن فقط برای گروه خاصی از ورزشکاران یا روانشناسان کاربرد دارد اعلام داشت :
مدیریت ذهن امری است که برای هر فرد لازم و ضروری است و هر فرد که دارای ذهن ، تفکر و اندیشه است باید بداند که  مدیریت ذهن چگونه است !
خواه که ورزشکار باشد یا پزشک
کارمند باشد یا خانه دار
جوان باشد یا سالمند
ایشان با مثالی که در رابطه با خود خبرنگاران بیان کردند ضرورت مدیریت ذهن را صراحتا روشن کردند:
(مثلا اگر شما دوستانی که اینجا هستید و به تهیه خبر میپردازید اگر نتوانید که افکار و ذهن خود را مدیریت کنید ذهن سیال شما شروع به مرور مطالب مختلفی خواهد کرد که در صورت عدم مدیریت صحیح ذهن خود هیجانات و اندیشه های شما قطعا باعث حواس پرتی خواهد شد  و سطح عملکرد شما را کاهش میدهد حال این مثال را به پزشکان حاضر بر بالین بیمار یا ورزشکاران حاضر در زمین مسابقه تعمیم دهید)
یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های مدیریت ذهن در یادگیریست
و اموزش این امر بر عهده ی معلمین و استادان میباشد که یاد بگیرند چگونه  به دانش اموزان و دانشجویان اموزش دهند که تمرکز بیشتری در یادگیری و یا حتی تصمیمات خود داشته باشند.
مدیریت ذهن در خانواده نیز نقش موثری دارد و میتواند منجبر به ارتقای کیفیت زندگی خانوادگی بشود.
حتی مدیریت ذهن در حوزه ی هنر نیز دارای کاربرد فروانی است و به هنرمند کمک میکند که ارتقای عملکرد داشته باشد.
همچنین مدیریت ذهن ميتواند در توانبخشی های ذهنی در بیماران نیز موثر باشد و به وسیله ی ان بیمار ميتواند کارامدی خود را افزایش دهد.
دکتر فتحی همچنین مشهد را قطب هیپنوتیزم نه تنها در ایران بلکه در اسیا معرفی کردند چرا که مقالات و تحقیقات متعددی در زمینه کاربرد های هیپنوتیزم در علوم مختلف در این شهر انجام شده
و بالغ بر ۲۰۰ فعالیت درمانی_بیمارستان توسط هیپنوتیزم در این شهر  انجام شده که شامل جراحی فک ، کاشت ایمپلنت ، زایمان طبیعی ، تعویض پانسمان سوختگی درجه دو و سه بی دردی بعداز عمل کیسه صفرا و غیره میباشد
در انتها نیز دکتر فتحی از  خبرنگاران و رسانه ها تشکر کردند و گفتند که امیدوارم نقش موثری در اطلاع رسانی و نشر علم به خصوص هیپنوتیزم ایفا کنید.
گفتني است كنگره مزبور در تاريخ چهارم تا ششم ابان در هتل پارس مشهد برگزار ميشود و دانشگاه علوم پزشكي مشهد و انجمن علمي هيپنوتيزم باليني ايران برگزار كننده آن هستند و دانشكده روانشنتاسي و دانشكده ورزش دانشگاه فردوسي دربرگزاري آن همكاري دارند وسخنرانان داخلي و شش كشور اروپايي درقالب سخنراني و كارگاههاي عملكردي به ارايه تازه ترين تكنيكهاي مديريت ذهن در روانشناسي ، پزشكي و علوم ورزشي ميپردازند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

footerinfo4

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...